Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Klíčové referendum proběhne 7.2. na Slovensku

5. 02. 2015 21:50:00
Slovensko, jedna z nejkřesťanštějších zemí Evropy, je na rozcestí. Sobotní referendum ukáže, zda je stále ještě věrné svým křesťanským základům, nebo už i na Slovensku zvítězil moderní neomarxismus. Referendum je klíčové pro celou Evropu, protože pokud se své identity vzdá i mladý a věřící národ jako Slováci, lze těžko očekávat, že někde jinde bude situace lepší.

Pojďme se nejprve podívat na jednotlivé otázky referenda.

1) Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou? Přiznám se, že se mi to jeví trošku jako podivná otázka do referenda. Jde o otázku spíše lingvistické povahy. Co si o tom tedy myslí odborníci? Manželstvo -a -tiev s. zákonité spojenie muža a ženy, manželský stav," zdroj Jazykovedný ústav Ľ. Štúra. Co více dodat? Mimochodem, náš Ústav pro jazyk český to vidí podobně.

2) Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova? Asi nejtěžší otázka ze všech tří. Ovšem argumentace stylem, že případné ano je diskriminací gayů a lesbiček, nebo dokonce žen, je zcela mimo. Nikdo nemůže mít žádné „právo“ adoptovat děti, pokud už diskutovat tuto otázku, tak diskutovat z pohledu toho, co je lepší pro děti, nikoli z pohledu homosexuální menšiny.

Homosexuálové by v této věci udělali lépe, pokud by přestali volat po rozšiřování svých virtuálních práv a otázku postavili tak, zda je pro děti menším zlem být v dětském domově nebo u homosexuálních pěstounů. Na takto postavenou otázku je těžší odpovědět.

3 Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovat účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania? Dle mého názoru jednoduchá otázka, ano zvyšuje svobodu volby rodičů, nikoho nepoškozuje.

Ovšem levicová mašinérie už jede. Televize odmítly např. odvysílat spoty podporující refendum. Lze očekávat, že pokud Slováci odpoví v referendu ano, stanou se terčem útoků ze strany neomarxistických elit, budou obviněni, že říší homofobii apod.

Přitom si stačí otázky přečíst a je jasné, že o nic podobného nejde. Homosexuálům případný kladný výsledek referenda neznemožní spolu žít, pouze se nebudou moci nazývat manžely. To je přitom v souladu s odborným výkladem daného pojmu, pouze to bude stvrzeno referendem. Ani druhá otázka nikoho nediskriminuje, protože otázka „práv menšin“ by v tomto případě měla být zcela irelevantní. V případě adopcí by měl brát zřetel pouze na zájmy dětí, nikoli žádných menšin. A třetí otázka? Pouze dává rodičům na výběr, v jakých hodnotách chtějí své děti vychovávat.

Jde o referendum, v němž budou Slováci kodifikovat svoji kolektivní identitu. Mají na výběr z křesťanských, tradičních hodnot nebo z hodnot moderních, neomarxistických. Hodnot, v němž slova pozbývají svoji platnost a morálka se stává relativní. Hodnot, které staví zájmy různých zájmových skupin nad zájmy jednotlivců či rodin.

Referendum je důležité i pro nás. Naše zákony zatím čerpají spíše z tradičních hodnot, ovšem nikdo se nás zatím přímo nezeptal, kým se cítíme být. Slováků ano. Je pravděpodobné, že jejich odpověď bude odpovědí, která bude odrážet situaci v celé Evropě včetně České republiky.

Nejhorší odpovědí pak bude, pokud voliči k referendu vůbec nepřijdou. A právě tuto možnost, vyjadřující opovržení demokracií, část slovenských elit přijala za svou.

Autor: Karel Šindelář | čtvrtek 5.2.2015 21:50 | karma článku: 17.21 | přečteno: 1136x

Další články blogera

Karel Šindelář

Islámský terorismus versus umírněný islám.

Jaký je rozdíl mezi muslimskými teroristy a umírněnými muslimy? Ve zvoleném cíli - nebo jenom ve zvolených prostředcích?

11.1.2015 v 17:59 | Karma článku: 17.97 | Přečteno: 607 | Diskuse

Karel Šindelář

Dnes jsme všichni Charlie: Hněv a hrdost!

Hněv a Hrdost je kniha, kterou napsala dnes již bohužel zesnulá italská spisovatelka Oriana Fallaci krátce po útoku na newyorská dvojčata. A právě tyto dva city nejlépe popisují to, co se mi odehrává v hlavě nyní, po útoku na redakci časopisu Charlie Hebdo.

7.1.2015 v 23:41 | Karma článku: 17.71 | Přečteno: 539 | Diskuse

Karel Šindelář

Západ versus islám - neslučitelné protiklady

„Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni, že jsou obdařeni svým stvořitelem určitými nezcizitelnými právy, že mezi tato práva náleží život, svoboda a sledování osobního štěstí. Že k zajištění těchto práv se ustanovují mezi lidmi vlády, odvozující svojí oprávněnou moc ze souhlasu těch, jimž vládnou.“ Tolik americká Deklarace nezávislosti, která do značné míry odráží ty nejzákladnější hodnoty západní společnosti. Zkusme je porovnat s tím, jak se na svět dívá islám.

4.1.2015 v 16:12 | Karma článku: 27.01 | Přečteno: 1345 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Kulturní eurotradice

Na novinové titulky typu: V xxx zaútočil nožem (autem, samopalem, dosaďte si sami) na lidi. Po útoku zůstalo šest (patnáct, dvacet, dosaďte si sami) mrtvých... si už zvykáme, jako na nekuřácké nonstop putyky plné maminek s dětmi.

20.8.2017 v 14:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 44 | Diskuse

Monika Pilloni

Patriotická loď u Malty: zákaz přistání, posádka bez vody

Defend Europe informují, že 17. srpna završilii svoji úspěšnou misi. Posádka C-Star se nachází na HURD ́S BANK u Malty a jsou bez vody. Kolaboranti pašeráků jsou v přístavech, bojovníci proti ilegalitě nedostali povolení k vjezdu?

20.8.2017 v 14:38 | Karma článku: 17.22 | Přečteno: 281 | Diskuse

Vilém Barák

Veřejných peněz je ve sportovní špíně škoda

Sportovci soutěží za sebe a své sponzory a kdo má touhu vyniknout, bude sportovat i bez státní podpory. A jestliže si někdo přeje, aby Czechia získávala co nejvíce medailí na světových šampionátech, je to jeho věc a jeho peníze.

20.8.2017 v 13:52 | Karma článku: 16.95 | Přečteno: 216 | Diskuse

Beata Krusic

Vzpomínka na "Majkla"

Vzpomínám si jako dnes, kdy 25.6. 2009 přinesla světová média smutnou zprávu, že zemřel americký zpěvák, Michael Jackson.

20.8.2017 v 13:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 126 | Diskuse

Jan Dvořák

Zamává kandidát z Vesničky s prezidentskými šancemi Zemana, Horáčka a Drahoše?

V tomto týdnu se budoucí prezidentští kandidáti trumfovali v tom, kdo z nich má už víc podpisů nad padesátitisícový limit, a jenom dosud nerozhodnutý Kubera skromně mlčel, protože má svých patnáct dobrozdání od kolegů ze Senátu.

20.8.2017 v 12:13 | Karma článku: 19.06 | Přečteno: 587 | Diskuse
Počet článků 37 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1450
Liberál, individualista, odpůrce kolektivismu a sociálního inženýrství.

Seznam rubrik

Oblíbené knihy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.